Ćwicz bez wychodzenia z biura

W ciągu piętnastu minut, które poświęcisz na swoje osobiste potrzeby, twoje roczne raporty nie ulegną autodestrukcji, a ty nie zostaniesz zwolniony z pracy. To mniej więcej tyle, ile trzeba, aby przekonać się do wykonywania tych ćwiczeń rozciągających w godzinach pracy.

Aby wykonać większość z nich, nie musisz nawet wstawać ze swojego ulubionego fotela biurowego.

Klatka piersiowa do przodu

Siedząc na krześle, połóż ręce na podłokietnikach i postaraj się wystawić klatkę piersiową jak najwyżej, tak aby dosłownie stała się „kołem”. Pozostań w tej pozycji przez 10 sekund i wykonaj w sumie 5-10 powtórzeń.

Ramiona do tyłu

Pozycja jest taka sama, ale z rękami na biodrach. Wysiłkiem woli przesuń łopatki, ściągając barki do tyłu. Schemat jest taki sam: przytrzymaj przez dziesięć sekund, a następnie powtórz to pięć do dziesięciu razy.

Głowa w dół

Siedząc nadal na krześle, pochyl głowę lekko w dół, jakbyś się z kimś zgadzał. Robiąc to, powinieneś poczuć, jak mięśnie szyi rozciągają się. Odczuwaj to przez 15 sekund i wykonaj ćwiczenie rozciągające 10 razy.

Ręce za głowę

Aby potrząsnąć romboidami (mięśnie w górnej części pleców), stań, załóż ręce za głowę i cofnij łokcie do tyłu, tak aby łopatki się zetknęły. Normy są wciąż takie same: wytrzymaj 10 sekund, zrób 5-10 powtórzeń.

Łokcie za plecami

Umieść ręce za plecami, zablokuj je razem i napnij mięśnie ramion. To również będzie pracować mięśnie pleców, ale te, które są nieco niżej. 5-10 razy.

Twarzą do ściany

Stań przodem do rogu ściany, unieś ramiona i oprzyj je na ścianie. Teraz napnij mięśnie klatki piersiowej i utrzymaj tę pozycję przez około 15 sekund. Mała podpowiedź: opuszczając lub podnosząc ramiona, możesz napinać zupełnie inne partie mięśni piersiowych. Dlatego lepiej jest wykonywać to ćwiczenie rozciągające kilka razy dziennie, za każdym razem w nowy sposób.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments