Co powinien robić prawdziwy mężczyzna

Jednak realia dzisiejszego świata sugerują, że słowo „powinien” przekształca się w dictum „lepiej umieć lub móc”. Sprawdź tę listę tego, co czyni prostego człowieka prawdziwym mężczyzną.

Prawdziwy mężczyzna jest wierny sobie i robi tylko to, co chce robić

Czy nienawistna praca cię przygnębia? Czy twój związek z dziewczyną stał się przykrym obowiązkiem? Czy prześladuje Cię myśl, że życie Cię omija, a pytania: „Jak dokonać radykalnej zmiany w życiu?” i „Jak określić swoje powołanie?” nie dają ci spać?

Bądź szczery wobec siebie – znasz już wszystkie odpowiedzi i w głębi serca wiesz, jak się zachować w tej czy innej sytuacji. Może nie masz jeszcze pełnego obrazu, ale już od dawna trzymasz klucz do drzwi, które prowadzą do pokoju twoich pragnień.

Może trzeba włożyć klucz do studni i w końcu włamać się do pokoju? Trzeba być wiernym sobie i robić tylko to, co się chce, a nie pobłażać pragnieniom innych i starać się dostosować do interesów osób postronnych.

Człowiek powinien mieć gdzie mieszkać i pieniądze

Mądrzy Żydzi już dawno temu zidentyfikowali prawdę w powiedzeniu – z pieniędzmi nie jest tak dobrze, jak bez nich jest źle. Finanse nie są może najważniejszą rzeczą w życiu, ale definiują je, decydują o jakości i poziomie Twojego życia. Poczucie własnej wypłacalności jest podobne do ekstazy po dobrym seksie.

Jeśli człowiek nie ma ochoty na zarabianie pieniędzy, to ucieka od swoich problemów, chowając się w leśniczówce w nadziei – a może się przewietrzy. Pragnienie zarobienia dobrych pieniędzy jest we krwi mężczyzny, jest tak żywotne i naturalne jak powietrze dla płuc. Wyrób w sobie nawyk umiejętności zarabiania i kategorycznie zabroń sobie życia w długach.

Kolejnym ważnym aspektem jest zbudowanie własnego domu (kupno mieszkania, domku, kamienicy – tego lokalu, w którym czujesz się dobrze). Prawdziwy mężczyzna powinien mieć swoją „psią budę”, gdzie można lizać rany, odpocząć, spędzić wieczór z dziewczyną lub imprezę z przyjaciółmi. Świadomość, że posiadasz nieruchomość, daje Ci pewność co do własnej wartości.

I nie czuj się źle, jeśli nie masz jeszcze własnego mieszkania. Tak długo, jak długo będziesz dążył do jego zdobycia. Możesz zacząć od wynajęcia ładnego mieszkania, a następnie kupić własne. Ale nie skąpić w nadziei, że grosz za grosz będzie dodawać się przez wynajem pokoju w akademiku. Przeorganizuj swoje myślenie, planuj wielkie cele, fantazjuj jakbyś rządził planetą. Takie wysyłanie w kosmos opłaci się wam po stokroć.

Rozwój zawodowy mężczyzny jest ważny

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, nie mogą sobie pozwolić na życie według zasady – jeśli nie odniosę sukcesu w karierze, będę szczęśliwy w miłości. Nawet jeśli świetnie sobie radzą w życiu rodzinnym, tacy mężczyźni nie będą czuli się spełnieni. Świadomość własnej nieistotności będzie przygnębiająca i będzie miała zły wpływ na ich życie osobiste.

Niezwykle ważne jest, aby mężczyzna realizował się na polu zawodowym. Musisz rozwinąć w sobie umiejętności, które pozwolą Ci na uzyskanie dochodu. To pozwoli ci odnaleźć sens w twoich działaniach, w twoim istnieniu w ogóle.

Poziom zawodowy należy stale podnosić, trzeba zachować chęć do samorozwoju. Znajdź pracę, która jest bliska Twojemu sercu. Wyznaczaj cele, osiągaj je, a następnie napełniaj się energią poprzez osiąganie tych celów. W ten sposób staniesz się nie tylko atrakcyjną osobą, ale również pewną siebie. Nie przegap szansy na zdobycie dodatkowego wykształcenia.

Mężczyzna musi dbać o swoje zdrowie i ciało

W toku ewolucji człowiek przeszedł długą drogę od rolnika i myśliwego do pracownika biurowego lub menedżera. Jest genetycznie przyzwyczajony do pracy, wie jak zorganizować sobie życie. Jednak postęp technologiczny wprowadził swoje poprawki – nie trzeba już ciężko pracować fizycznie, aby zarobić pieniądze.

Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o swoje zdrowie i swoje ciało. Idź na siłownię, napinaj mięśnie, jedz jak najzdrowiej i prawidłowo. Pamiętasz powiedzenie – w zdrowym ciele zdrowy duch? Cóż, to wciąż aktualne.

Dyscyplina i konsekwencja to klucz do sukcesu

Systematyczność, konsekwencja, spójność i samodyscyplina są kluczem do sukcesu w realizacji Twoich celów. Przypomnij sobie, ile razy próbowałeś zacząć coś nowego? Czy poddałeś się w połowie drogi lub zostałeś zniechęcony? Ale pewnie nieraz dokuczała Ci myśl, że nie osiągniesz tego, co chciałeś.

Brak konsekwencji i dyscypliny w życiu mężczyzny to nic innego jak zabójca marzeń. Prawie niewidzialnie, ale natarczywie szepcze mu do ucha: „Jesteś przystojny! Po co chodzić na siłownię, po co wydawać pieniądze na sport? Kup sobie posiłek w Macu i zrelaksuj się przy piwie”.

Odgonić tego małego diabełka, nie słuchać jego podstępnych słów, ale samemu wypracować. Szczupły mężczyzna z przystojnym uśmiechem, bez problemów zdrowotnych żyje pełnią życia.

Ustalanie priorytetów i mówienie „nie”

Abyś mógł zacząć robić to, co chcesz robić, musisz nauczyć się robić to, czego nie chcesz robić. Wydawałoby się to takie proste, prawda? Ale to coś więcej. Większość mężczyzn nie wie, jak powiedzieć „nie” w odpowiednim momencie, nie umie (lub nie chce) ustalić priorytetów.

Towarzysze uporczywie „proszą” Cię o drinka, a Ty nie chciałeś spędzić wieczoru w objęciach kieliszka? Regularnie widzisz reklamę, która nadaje ze wszystkich kanałów, że musisz wziąć udział w kursie prawdziwego wojownika, a następnie …? Zdajesz sobie sprawę z tego, do czego jesteś zmuszany, prawda? Zmusza się cię do myślenia, że jesteś niekompetentny jako człowiek, prawda? Do czego potrzebny jest kurs dla prawdziwych mężczyzn? Już jesteś!

Ustal granice z nadmiernie nachalnymi przyjaciółmi i współpracownikami. Kategorycznie, ale spokojnie powiedz „Nie”, jeśli nie chcesz czegoś zrobić. Ty i tylko Ty wiesz, czego chcesz i czego nie chcesz. Nie oddawaj sterów swojego życia obcym, czasem nawet nieznajomym!

Współczesny świat jest podstępny i przebiegły, a marketingowcy doskonale wiedzą, jak odpowiednio przedstawić usługi lub towary, pod jaką etykietą je umieścić, aby ludzie najpierw mieli poczucie niższości, a następnie chęć zrekompensowania tego poprzez zakup lub podjęcie działania.

Wyrób sobie nawyk samokształcenia i czytania

Nic tak nie ćwiczy mózgu jak czytanie pożytecznej i dobrej jakościowo literatury. Jeśli chcesz osiągnąć wzniosłe cele, zaangażuj się w samokształcenie.

Książka jest źródłem mądrości, wiedzy, daje odpowiedzi na wszystkie pytania bez wyjątku. Określ dla siebie poziom, na którym chcesz się znaleźć. Czy chcesz żyć na co dzień według zasad narzuconych przez kogoś innego? A może chcesz je zrobić dla siebie?

Czytanie pozwala wzbogacić się duchowo, rozwiązać problemy, spojrzeć na każdą sytuację z nowej perspektywy. Wiedza jest kluczem do pewności siebie i spokoju ducha.

Podróżuj, odpoczywaj i baw się dobrze

Pewien mądry człowiek zauważył kiedyś, że jeśli pracujesz bez wytchnienia, możesz zostać najbogatszym … na cmentarzu. Wiele osób po prostu nie umie się zrelaksować, nie pozwala sobie na odpoczynek i praktycznie zarabia na okrągło. Wydaje się, że to wspaniały cel, ale jak go osiągnąć?

Znajdź czas dla siebie – wybierz się na wycieczkę, odkryj nowe miejsca, spotkaj się z przyjaciółmi, jeśli chcesz. Aby osiągnąć nowe szczyty, musisz być wypełniony pozytywną energią.

Dowiedz się, jak budować relacje i komunikować się z płcią piękną

Kobieta sprawia, że życie każdego mężczyzny staje się piękniejsze, jest zabawna, przyjemna w towarzystwie. I nieważne, jaki ma charakter – bez niej na pewno jest nudno żyć.

Oczywiście, nie musisz stawiać obecności kobiety w swoim życiu jako głównego celu, ale egzystencja mężczyzny bez niej nie będzie tak interesująca.

Aby stać się atrakcyjnym dla słabszej płci, naucz się komunikować w sposób łatwy i dyskretny. Dowiedz się, jak flirtować i żartować z damy, ale nie biorąc ironii do zniewagi.

Klara Zetkin i Róża Luksemburg w swoich czasach dbały o to, by istniało równouprawnienie płci. Nie pozwól jednak sobie i swojej randce zapomnieć, że to Ty jesteś mężczyzną w związku.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments