60 mitów, które dziewczyny ustaliły na temat facetów

Dziś pobawimy się w prawdę czy fałsz. Jeden z moich fanów (fanek?) na asku wysłał mi link do tekstu, w którym wypisano 60 rzeczy, które dziewczyny powinny wiedzieć o facetach.

Moim zdaniem jest to 60 mitów, które dziewczyny ustaliły na temat facetów. Dlatego, jako naczelny pogromca mitów, biorę je na warsztat.

Zdanie, z którym się zgadzam będzie miało oznaczenie zielone, w przeciwnym razie – czerwone. Pozwoliłem sobie pomijać rzeczy oczywiste, odznaczając bez zbędnego komentarza. 🙂

Faceci nie znoszą dziwek nawet, jeżeli uprawiają z nimi seks.

Nie wiem, czy seks z dziwką niesie jakąkolwiek przyjemność, ale podejrzewam, że niewiele większą niż driftowanie (czyt. jazda na ręcznym). Zarówno prostytutki płatne, jak i bezpłatne (w klubach), zawsze były dla mnie niziną społeczną – marginesem, a więc jednostkami, od których chcę się trzymać z daleka. Dlatego zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Ej, czy jesteś zajęty? oraz Czy robisz coś teraz? – dwie frazy, które pozwalają facetom przestać zawieszać się przy telefonie.

Cóż, nie określono, czy chodzi tylko o nie, czy zakłada się istnienie jakichś innych. W każdym razie, przy telefonie nigdy się nie zawieszam, bo poza niewieloma wyjątkami, moje rozmowy kończą się po 30 sekundach. Nie rozumiem, jak facet może się zawiesić.

Faceci mogą zajmować się flirtowaniem przez cały dzień, ale zanim pójdą spać, zawsze myślą o dziewczynie, na której im naprawdę zależy.

Flirtowanie przez cały dzień jest chyba dla robotników albo prowadzących szkoły uwodzenia. 🙂 Ciekawe, co autorzy rozumieli pod nazwą flirt, bo jeśli flirtem jest uśmiechnąć się do obcej osoby to ok, zdarzyło się może ze 2-3 razy w tym roku takiemu ponurakowi, jak ja. Mimo to przed snem przez mózg, tuż przed wyłączeniem, przelatuje tyle miliardów myśli, że na pewno o dziewczynie też myślę, ale to chyba nie wystarczy.

Zanim zadzwonią, faceci próbują zaplanować mniej więcej to, co chcą powiedzieć aby uniknąć niezręcznych pauz, ale z chwilą, kiedy znajdą się na linii, zapominają o wszystkim i wymyślają to na bieżąco.

Prawda. Chociaż nie robię tego, by unikać niezręcznych pauz, ale po to, by rozmowa skończyła się szybciej. Załatwiam konkretną sprawę i się rozłączam. Nie potrzebuję dodatkowych pomysłów z drugiej strony.

Faceci szaleją, gdy uśmiechnie się do nich dziewczyna, która im się podoba.

Ok. Te zdarte tapety, poplamione łóżko i wybita szyba faktycznie były spowodowane tym, że raz się do mnie uśmiechnęła bardzo urocza dziewczyna w metrze.
Bicz pliz!

Facet zrobi wszystko, abyś tylko go dostrzegła.

To zależy. Faktycznie znam przypadki, gdy facet biega od lewej do prawej, albo, jak ten osiołek ze Shreka, podskakuje krzycząc: wybierz mnie!, ale jeśli o mnie chodzi, nie jest to na tyle częste, by robić z tego regułę. Ten mit, mam wrażenie, sprawdza się tylko na dyskotekach.

Faceci nie znoszą, kiedy mówisz o swoim byłym chłopaku lub byłym obiekcie miłości – o ile nie stosują strategii pozwól-aby-wygadała-się-tobie-i-zrozumiała-jaki-jesteś-wspaniały-i-czuły.

Nie znoszą, i basta. Tak samo, jak dziewczyny nienawidzą, gdy opowiada się o miejscach, w których się było z ówczesnym obiektem westchnień.

Facet, któremu się podobasz, chce być jedynym facetem, z którym rozmawiasz.

To prawda, gdy serce bije mocniej, zatykając gardło, to jeśli już masz nic nie powiedzieć, to wolisz, by była cisza. Każdy dodatkowy głos jest uważany za intruza.

Chłopaka należy często upewniać, że jest nadal kochany.

Zgoda. Chodzi też o to, że facet się nie upomina. Po prostu jak przez pół roku nie usłyszy tego od drugiej połówki, to już w swoim komputerku włącza tryb wyszukiwania nowych urządzeń.

Nie rozmawiaj ze swoim facetem o jego znajomych.

Tego nie rozumiem. O każdym można rozmawiać, szczególnie w związku. To dobrze, gdy można dowiedzieć się, co o znajomych sądzi ktoś z zewnątrz. Dla mnie to kiedyś była bardzo ważna lekcja.

Faceci łatwo stają się zazdrośni.

Faceci są bardziej emocjonalni niż chcą się wydawać.

To normalne. Facet nie będzie o swoich emocjach gadał z każdym i wył jak głodna wilczyca do księżyca. To, co mamy wewnątrz, jest naszym światem. Nawet, jeśli wygaduję się ze swoich problemów komukolwiek, to ta osoba wie tylko 10% całości. I tyle jej wystarczy.

Przekazanie facetowi nieokreślonej myśli takiej, jak: Wiesz co? Ech, nieważne… doprowadzi go do zupełnie innych wniosków niż to, o co ci chodzi. Po czym założy on, że zrobił coś nie tak i wpadnie w obsesję próbując dowiedzieć się, co.

Żadna obsesja. U mnie kończy się stwierdzeniem: skoro nie chcesz kończyć, to po co zawracasz dupę. 🙂

Faceci umieją prawić komplementy podczas zalotów, ale zazwyczaj zacinają się, gdy rozmawiają z dziewczyną, która naprawdę im się podoba.

Faceci nienawidzą prosić rodziców o pieniądze na prezent dla dziewczyny. Więc wpadają na pomysły takie, jak oszczędzanie na posiłkach przez tydzień. Ale ponieważ faceci są zawsze głodni, to i tak kończy się to na tym, że proszą rodziców o pieniądze.

Totalna bzdura i abstrakcja

Dziewczyny są słabością facetów.

Największą.

Faceci są bardzo otwarci w rozmowach o sobie.

Bzdura

Dobrze jest sprawdzić faceta, zanim mu zaufasz. Ale nie pozwól mu czekać zbyt długo.

Sprawdzić można poziom cukru w organizmie. Druga część tylko się zgadza. Facet może czekać na autobus, ale na kobietę szkoda czasu, szczególnie gdy ma kaprysy i jest nie do zniesienia, bo musi sprawdzić.

Twoja najlepsza przyjaciółka, u której twój facet szuka pomocy w problemach związanych z tobą, może skończyć jako obiekt jego zalotów.

Mój faworyt. Raz w życiu sobie na to pozwoliłem i do dziś tego żałuję. O ile dla mnie była to zwykła porada, o tyle ‚przyjaciółka’ poleciała od razu do dziewczyny, że co to ja wyprawiam. Scena zazdrości i moja deklaracja pogardy na zawsze dla instytucji ‚przyjaciółki dziewczyny’. Dla normalnego faceta raczej jest to sytuacja abstrakcyjna, dla przyjaciółki może być to wakacyjna przygoda, więc gdyby w tekście było obiekt jej zalotów, byłaby zgoda.

Jeżeli facet opowiada ci o swoich problemach, to potrzebuje po prostu kogoś, kto go wysłucha. Nie musisz udzielać mu porad.

Typową czynnością dowodzącą, że podobasz się facetowi jest to, że ci dokucza.

Och, wyrwałem Ci cały pukiel włosów? Zrozum, podobasz mi się… Z tym punktem to serio? Chyba w przedszkolu.

Facet będzie kochał cię bardziej niż ty jego, jeżeli traktuje poważnie związek.

W moim przypadku Prawda. Dla mnie uczucia to deklaracja dość jasna i klarowna. Jak mnie się odwidzi, to od razu mówię: odwidziało mi się. Potępiam deklaracje przyszłościowe, niepewne (no, możemy być razem, może się zakocham).

Faceci przechwalają się byle czym.

Słuchaj Małgośka, zrobiłem ostatnio taaaaką ogromną kupę

Faceci do opisu dziewczyn używają słów takich, jak gorąca czy słodka. Rzadko używamy słowa piękna. Jeżeli facet mówi tak o tobie, to podobasz mu się bardzo mocno.

Nigdy nie użyłem do opisu dziewczyny słów gorąca czy słodka. Tak można opisywać eklerkę albo gofra. Piękna to faktycznie rzadkość zarezerwowana dla naprawdę uroczych dziewczyn… a, i urocza też. Najczęstsze słowo to fajna.

Faceci myślą o wiele za dużo. Byle drobiazg uczyniony przez dziewczynę, nawet jeżeli ona go nie dostrzeże, potrafi sprawić, że facet będzie godzinami próbował rozgryźć jego znaczenie.

Słuchaj, kiedy tak przejechałaś ręką po swoich włosach, to miało to znaczyć, że jesteś gwiazdą Hollywood, czy masz wszy? Bo od dwóch dni nie daje mi to zasnąć.

Faceci szukają porad u dziewczyn zamiast u innych facetów. Ponieważ większość facetów myśli w podobny sposób, to skonfundowanie jednego pociąga za sobą skonfundowanie wszystkich.

A to akurat jest Prawda. Dużo lepiej wygadać się dziewczynie niż facetowi. Tzn. można zadzwonić, jak się ma zniewieściałego kolegę, wtedy dostajemy rady kobiecym okiem.

Dowolny facet mógłby napisać podręcznik flirtu, ale żaden nie potrafiłby napisać książki o tworzeniu związków.

Dowolny facet mógłby napisać podręcznik flirtu, ale najgorsze jest to, że te podręczniki i poradniki piszą totalne imbecyle, którzy próbują udowodnić, że w 5 minut można zaciągnąć dziewczynę do łóżka. To prawda, mając 500 zł. w kieszeni i wiedząc na którą ulicę się udać i o której godzinie – można!

Ani o flircie, ani o związkach, trafnej książki napisać się nie da (niezależnie, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną). Każdy człowiek jest inny, a kto popada w schemat w tym temacie, sam sobie kopie grób.

Bądź tak prostolinijna, jak tylko jest to możliwe.

Jedyna kobieta, która ma coś prostego, to PROSTYtutka.

Facet powinien doświadczyć odrzucenia, ponieważ jeśli jest za-dobry-i-nigdy-nie-dostał-kosza, nigdy nie był zakochany i zraniony, to nie dojrzeje i nie rozwinie się.

Co cię nie zabije, pozostawi blizny, jak śpiewał Marilyn Manson. Spoko, ale to dotyczy każdego, nie tylko facetów.

Jeżeli facet wygłupi się przed dziewczyną, to będzie myślał o tym przez następnych kilka dni lub do momentu, aż spędzi z nią trochę czasu.

Ok, przy pierwszej miłości w gimnazjum tak to działa, ale od pewnego momentu zaczyna się mieć w dupie i nie myśleć o tym, co się zrobiło. Serio!

Nieważne, ile faceci gadają o cyckach i dupach – osobowość jest kluczowa.

Prawda, z cyckami i dupą się prześpisz, ale pamiętaj, że ta kobieta też otwiera buzię, więc fajna osobowość się przyda na dłuższą metę.

Faceci uczą się z doświadczenia, a nie z książkowych romansów, które dziewczyny traktują jako podstawę doświadczenia.

I te tandetne komedie romantyczne… Niestety.

Faceci obawiają się przekroczenia cienkiej granicy między byciem wrażliwym a byciem żałosnym.

Fałsz, prawdziwy facet niczym się nie przejmuje.

Jeżeli facet wydaje się być niecodziennie spokojny i wycofany, prawdopodobnie pozoruje to i przeżywa wszystko wewnątrz.

Ciekawe co z facetem, który urodził się flegmatykiem i ma wszystko gdzieś?

Jeżeli facet mówi, że szaleje za dziewczyną, to naprawdę tak jest. Faceci rzadko to mówią.

Chłopaki! Tylko się nie chwalcie, bo Wasi „kumple” już na taką dziewczynę czekają! Autentyk!

Jeżeli facet mówi, żebyś zostawiła go w spokoju, tak naprawdę oznacza to Podejdź i wysłuchaj mnie.

Nie nie nie. Jeśli facet mówi, żebyś zostawiła go w spokoju, to oznacza to, że masz zostawić go w spokoju. W przeciwnym razie pomacaj mu spodnie, bo może coś mu zniknęło.

Faceci nie podejmują ostatecznych decyzji.

Kolejna Bzdura. Jak facet powie słowo, to powinno być ono święte. Dlatego jeśli użyto słowa facet, to decyzja jest ostateczna. A jeśli ją zmieni, to i tak powinien postąpić zgodnie ze swoją pierwotną deklaracją.

Jeżeli facet rozpoczyna poważną rozmowę, wysłuchaj go. Nie zdarza się to często, więc jeśli tak się dzieje, to wiedz, że coś jest na rzeczy.

Aha, poważne rozmowy nie zdarzają się u facetów zbyt często, dzięki! Po prostu lubimy poważne rzeczy załatwiać za jednym razem!

Jeżeli twój najlepszy kumpel unika cię lub nie ma go nigdy, gdy jesteś ze swoim chłopakiem, to prawdopodobnie podobasz mu się i jest zazdrosny.

Friendzone? WTF?!

Gdy facet patrzy na ciebie dłużej niż przez sekundę, to z pewnością coś sobie myśli.

  • Czy wyłączyłem żelazko z kontaktu?
  • Czy wyprowadziłem psa na spacer?
  • Chyba nie zapomniałem spuścić wody?

Prawda, COŚ SOBIE NA PEWNO MYŚLI

Facetom podoba się kobiecość, a nie niedorozwój umysłowy.

Święte słowa. Można czasem coś głupiego palnąć w trakcie wspólnego oglądania meczu, ale gdy mamy do czynienia z tzw. słodką idiotką, to lepiej uciekać. Przyjdzie taki dzień, że spotka innego faceta i nabierze się na numer z lampą Alladyna.

Faceci nie lubią dziewczyn, które mają większą krzepę od nich.

Żaden facet nie lubi. Z drugiej strony, która dziewczyna lubi facetów, którzy mają bardziej zadbane włosy i paznokcie od nich?

Faceci mają więcej problemów, niż jesteś w stanie dostrzec gołym okiem.

Każdy ma.

Nie bądź snobem. Faceci mogą zostać onieśmieleni i łatwo się poddać.

Nie bądź snobem. Przyjedź na pierwszą randkę autobusem.

Wszystko z umiarem. Nałóż makijaż, skorzystaj z perfum. Po prostu nie za wiele.

O tak, faceci nie lubią mumii. Delikatny makijaż jest spoko, ale kiedy po pożyczeniu telefonu, na ekranie mam tynk, albo po pocałunku w usta czuję smak jakiegoś świństwa, odechciewa mi się wszelkich amorów.

Faceci mówią o dziewczynach więcej, niż dziewczyny o facetach.

Totalna Bzdura. Przez 99% czasu dnia spędzonego z ludźmi, rozmawiam o samochodach, sporcie i śmiesznych rzeczach.

Faceci nienawidzą odrzucenia, ale jeszcze bardziej nienawidzą przeciągania sytuacji.

Faceci naprawdę myślą, że kobiety są dziwne i podejmują nieprzewidywalne decyzje i są strasznie pokrętne, ale coś przyciąga ich ku nim jeszcze bardziej.

Kobiety, które postępują wbrew zdrowemu rozsądkowi, byle czuć się kobieco, zazwyczaj zostają starymi pannami. 😉

Facet da sobie rękę uciąć, żeby tylko był w stanie wejść w umysł dziewczyny na jeden dzień.

Nieprawda. Tracić rękę tylko po to, by wejść w świat chaosu, nie jest moim, ani zapewne niczyim marzeniem. 🙂

Żaden facet nie potrafi poradzić sobie ze wszystkimi swoim problemami samemu. Jest po prostu zbyt uparty, aby to przyznać.

Szukam drugiej skarpetki… ale jestem zbyt uparty, by to przyznać. :-/

Nie wszyscy faceci są dupkami. To, że jeden jest nie oznacza, że reprezentuje nas wszystkich.

Generalizowanie kogokolwiek z powodu płci, świadczy o bardzo płytkim umyśle.

Nie podobają nam się dziewczyny, które są za chude.

A komu się one podobają? Chyba tylko nekrofilom.

Uwielbiamy, kiedy dziewczyny mówią o swoich tyłkach.

Sytuacja nr 1:

  • Wyglądam w tym grubo, mój tyłek jest paskudny
  • Nie no, ale weź przymierz to

Sytuacja nr 2:

  • Ostatnio szłam koło budowy No i co? P
  • atrzyli mi się na tyłek, zboczeńcy, ale z drugiej strony co by było, gdyby nawet oni na mnie nie zwracali uwagi…

Tyłki się ogląda, a nie o nich rozmawia.

Zanim zaszalejesz z facetem, upewnij się, że wiesz, w co się pakujesz. Jednorazowy numerek czy może coś więcej.

Prawda, ale nie rozumiem, co to ma do rzeczy. Zanim COKOLWIEK ZROBISZ, upewnij się, że wiesz, jakie mogą być konsekwencje. Na tym polega dojrzałość.

Wierz lub nie, ale najłatwiej rozmawia się z nieśmiałymi facetami. Będziesz mogła czytać z nich jak z otwartej księgi, gdy tylko zapytasz ich na temat ich życia i niezauważenie opowiesz im o swoim.

  • No, to czym się zajmujesz?
  • Noooo, chodzę tu i tam.
  • Nooo, to fajnie, ja też lubię spacery.

Kiedy facet klepie cię w tyłek, oznacza to, że pożąda cię seksualnie.

Jeśli facet nie jest chłopakiem/mężem, to za klepnięcie w tyłek powinien dostać po pysku. Związani niech to robią po kryjomu, najlepiej w 4 ścianach, bo to naprawdę prymitywnie wygląda na ulicy.

Wszyscy faceci mają łaskotki na żebrach, nawet jeśli temu zaprzeczają.

Niestety…

Faceci uwielbiają masaż pleców i jeżeli jakiś pozwala ci na to, to bardzo mu się podobasz lub jego plecy bardzo bolą.

Nigdy nie miałem robionego masażu pleców, więc się nie wypowiem.

Faceci będą sondować, jak daleko mogą się posunąć przebywając z tobą. Nastąpi to nawet jeżeli nie mają takich intencji. Zdecyduj, na jak wiele chcesz mu pozwolić, a on zacznie to respektować, gdy kilka razy dasz mu to do zrozumienia.

Każdy tak ma, nie tylko facet. Dzieci sondują swoje matki, na ile mogą sobie pozwolić. Nawet kobiety (w związku!) to robią, flirtując z innymi facetami. Z każdym człowiekiem, nawet przyjacielem, trzeba postępować tak, by wiedział, na ile może sobie pozwolić.

Kiedy facet poświęca swój sen i zdrowie tylko po to, żeby z tobą być, to znaczy, że pragnie być z tobą tak często, jak tylko się da i naprawdę mu się podobasz.

Zazwyczaj to znaczy, że trochę podporządkował sobie życie pod konkretną osobę i prędzej czy później z tego wyrośnie. Fakt faktem, głównym powodem tego jest to, że ona mu się podoba. Stąd jest to prawda.

Jak widać, przewaga w mojej zabawie w pogromców mitów, jest niewielka. Gdybym nie lubił masażu pleców, to byłby remis, ale podejrzewam, że w miarę możliwości, polubiłbym tę formę rozrywki.

Co do pozostałych wniosków, uważam, że kobiety wiedzą o mężczyznach trochę więcej niż my o kobietach. Dla nas pewne rzeczy są na tyle nieoczywiste, że po prostu je odrzucamy. Szkoda mózgu na tak zbędne procesy, skoro w tym czasie można wymyślić epokowy wynalazek bądź odkrycie na Nobla (ewentualnie, niczym Al Gore, wymyślić oszustwo, które sprawi, że nagrodę Nobla się otrzyma).

Mam nadzieję, że wszystkie oczekiwania wobec tego tekstu zostały zaspokojone, a jeśli macie jakiekolwiek propozycje w tym klimacie, piszcie gdzie się da. 🙂

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments