18 oznak sukcesu finansowego

Znajomość finansów jest jednym z kluczy do posiadania potencjału, aby stać się bogatym. Aby poprawić swoją sytuację finansową (nauczyć się oszczędzać i ratować swoje finanse), musisz znać te proste zasady i stosować się do nich.
W dzisiejszym artykule omówimy 18 oznak osoby, która odniosła sukces finansowy.

Spisujesz lub przynajmniej rejestrujesz swoje wydatki

Jak to mówią, pieniądze lubią liczyć i nie tolerują nieścisłości. Dobrym zwyczajem jest rejestrowanie własnych wydatków. W ten sposób można zrozumieć błędy finansowe i zidentyfikować wydatki, których można było uniknąć. Takie podejście pozwala również na dostosowanie kwoty pieniędzy na koniec miesiąca (przed następną wypłatą).

Masz kilka możliwości oszczędzania pieniędzy

W sprawach finansowych nie zdawaj się na okoliczności i staraj się wspierać siebie. Dlatego właśnie masz pieniądze na karcie bankowej lub na lokacie na wypadek nagłych wypadków.

Masz oszczędzone pieniądze

Masz pieniądze w oszczędnościach: na koncie bankowym lub w gotówce. Jednak kwota ta powinna być co najmniej równa trzem Twoim pensjom. Potrzebujesz takiej skrytki na wypadek zwolnienia w pracy lub nagłego wypadku, który wymaga inwestycji finansowej.
Z takimi pieniędzmi będziesz w stanie zapłacić czynsz za 3 miesiące, kupić jedzenie i ogólnie żyć na dobrym poziomie.

Odkładanie pieniędzy z każdej miesięcznej pensji

Umiejętność i nawyk odkładania pieniędzy z każdej miesięcznej pensji oznacza kilka dobrych rzeczy. Po pierwsze, Twoja sytuacja finansowa jest dobra, jeśli możesz odłożyć część swoich dochodów na bok. Po drugie, kwota, którą możesz zaoszczędzić, będzie rosła z każdym miesiącem.

Zaplanuj budżet na każdy miesiąc.

Po otrzymaniu pensji, planujesz budżet na kolejny miesiąc. W ten sposób zawsze masz jakieś niezbędne wydatki, takie jak czynsz, benzyna, jedzenie i tak dalej. W ten sposób unikniesz nierównowagi w budżecie – teraz nie masz pieniędzy, teraz nie masz pieniędzy.

Wiesz, jak oszczędzać pieniądze

Wiesz, jak oszczędzać pieniądze. Na przykład, kupujesz rzeczy i artykuły spożywcze na wyprzedaży, chodzisz do supermarketu pełen i znasz sprytne marketingowe sztuczki sklepów, które popychają cię do nieplanowanych zakupów.

Masz cele finansowe i plan ich realizacji

Oszczędzasz na nowe mieszkanie, samochód lub wycieczkę zagraniczną. Wiesz dokładnie, ile pieniędzy potrzebujesz i ile będziesz musiał wydać. Wiesz też, ile czasu zajmie Ci osiągnięcie swoich celów.

Unikaj zbędnych wydatków

Unikasz zbędnych wydatków, takich jak kupowanie paczek w sklepach, płacenie dodatkowo za pakowanie itp. Wiesz dokładnie, jakich zakupów możesz uniknąć, nie pogarszając swojego komfortu.

Zrób listę zakupów

Jeśli wcześniej zrobisz listę zakupów, unikniesz dodatkowych kosztów i zmieścisz się w budżecie. Dzięki temu nie dasz się nabrać na marketingowe sztuczki sklepów.

Istnieje plan jak zwiększyć swoje dochody

Jeśli zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy, to zadowalanie się tymi samymi dochodami jest nadal bezproduktywne. Musisz iść naprzód. Opracowujesz więc plan zwiększenia swoich dochodów, który może obejmować zakup nieruchomości komercyjnych, uzyskanie awansu, nawiązanie użytecznych znajomości. Oprócz tego kalkulujesz, w jakim kierunku możesz rozwijać swoją karierę.

Płacenie rachunków i innych opłat na czas

Płacisz na czas rachunki za media, ubezpieczenie i mandaty, bo nie chcesz mieć do czynienia z karami i nie chcesz klasyfikować się jako osoba niezdyscyplinowana finansowo.

Nie zabraknie Ci pieniędzy przed wypłatą

Nie znajdziesz się w sytuacji, w której zabraknie Ci pieniędzy na krótko przed wypłatą. Może się do tego przyczynić kilka czynników: planujesz swój budżet super dokładnie lub wydajesz mniej niż zarabiasz.

Dobrze orientujesz się w cenach

Wiesz, ile kosztują podstawowe produkty spożywcze, kosmetyczne i gospodarstwa domowego. Oznacza to, że wiesz, jak wybrać najlepsze okazje: cena vs. jakość.

Wykorzystasz z aplikacji do oszczędzania pieniędzy

Nowoczesne programy i aplikacje pozwalają na prowadzenie dokumentacji finansowej i planowanie budżetu. Śledzą też promocje w sklepach i porównują oferty produktów.

Zainteresowanie inwestycjami

Nawet jeśli nie masz wystarczająco dużo wolnych pieniędzy, aby inwestować teraz, myślisz przyszłościowo i planujesz, jak i gdzie możesz z zyskiem zainwestować swoje pieniądze, tak aby przynosiły dochód w przyszłości. Takie rozwiązanie pozwala również uniknąć strat finansowych związanych z inflacją.

Nie bierze Pan/Pani kredytów na sprzęt AGD i inne rzeczy do domu

Woli Pan/Pani zaoszczędzić pieniądze na klimatyzator, nowy telewizor czy lodówkę, zamiast brać kredyt w banku. To jest właściwe postępowanie. Lepiej uzbroić się w cierpliwość i oszczędzać pieniądze, bo dług trzeba będzie spłacić z odsetkami.

Nie pożyczasz pieniędzy

Jedną z najważniejszych zasad dobrego zarządzania pieniędzmi jest życie w granicach swoich możliwości. Jeśli regularnie musisz pożyczać pieniądze od ludzi, to coś jest nie tak z Twoim planowaniem.

Calculus

Nawet jeśli kurs geometrii nie jest dla Ciebie przydatny, nie możesz obejść się bez matematyki. Prosta matematyka może pomóc Ci ustalić, które produkty lepiej kupić, ile pieniędzy musisz wydać na podróże i tak dalej.

Jeśli niektóre z tych punktów nie mają dla Ciebie charakteru, czas ponownie rozważyć swój stosunek do pieniędzy, aby utorować sobie właściwą drogę do solidnej pozycji finansowej. A jeśli większość z tych stwierdzeń jest dla Ciebie prawdziwa, to znaczy, że jesteś na dobrej drodze!

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments