10 książek, które zmienią Twoje życie na lepsze

Każda książka, którą czytamy, przybliża nas do sukcesu, szczęścia, dobrobytu materialnego, ponieważ każda książka jest na nowo wyobrażonym doświadczeniem czyjejś podróży życiowej. Radzimy Ci przeczytać wybrane książki, które naszym zdaniem przyniosą Ci wiele korzyści i przyjemności.

Itzhak Pintosevich, „Żyj!”

Książka ta jest spisem ważnych odkryć w medycynie, psychologii i fizjologii. Zdradza również tajniki treningu olimpijczyków. Sam autor jest byłym światowej klasy zawodowym sportowcem, trenerem i biznesmenem.

Opracował on unikalny program dla osób, które spędzają dużo czasu w pracy. Dla tych, którzy dążą do osiągnięcia swoich celów i nie chcą zmieniać swojego normalnego harmonogramu. Celem tego programu jest ochrona ich przed „załamaniami”: wszelkiego rodzaju chorobami, chronicznym zmęczeniem i depresją zawodową. Po przeczytaniu tej książki, można poprawić swoje zdrowie, stać się aktywnym, czujnym i wesołym w krótkim czasie.

Igor Mann, „Numer 1”

Wiele osób zna ćwiczenie „Gdzie widzę siebie za 5 lat? Służy do określenia poziomu ambicji danej osoby. I nierzadko słyszy się odpowiedź: „Chcę być numerem jeden, najbardziej autorytatywną osobą w mojej firmie. Jednak niestety nie każdemu udaje się osiągnąć upragniony cel, i to nawet w krótkim czasie. I tylko ci ludzie, którzy naprawdę podejmują skuteczne działania, wszystkie wysiłki, aby osiągnąć cel, mogą osiągnąć pewne rezultaty.


Tylko w tym przypadku możemy mówić o prawdziwym sukcesie jednostki. A trudno jest się „wyrobić”, zbyt wiele różnych czynników wpływa na końcowy efekt. I nie ma żadnych marginalnych szczegółów. Jak wszędzie i we wszystkim, trzeba działać systematycznie i konsekwentnie. Autorka proponuje plan, listę kontrolną, którą można dostosować do każdej osoby.

W pierwszej kolejności należy wypełnić kilka specjalnych tabel (przekrój mocnych i słabych stron, określenie priorytetów, sposoby rozwijania podstawowych umiejętności, zmiana wizerunku, metody doskonalenia siebie). Otrzymasz wtedy algorytm krok po kroku: jak przejść z punktu, w którym jesteś teraz, do tego, w którym chcesz być.

Nick Vujcic, Life Without Limits

Ten człowiek, urodzony bez rąk i nóg, wiedzie pełne, niezależne i ciekawe życie. Ma dwa dyplomy ukończenia studiów, z powodzeniem obsługuje komputer, pisząc z prędkością 43 słów na minutę. Nick lubi też wędkować, surfować, pływać, a nawet nurkować. Dzieło Nicka Vujcica to historia, która inspiruje do pokonania wielkich przeciwności losu, do walki z rozpaczą. Jest to opowieść o wierze we własne siły i o tym, że można stać się szczęśliwym.


Autor szczerze opowiada czytelnikom, jak trudno było mu poradzić sobie z chorobą. Był nawet czas, kiedy chciał zakończyć swoje życie. I minęło wiele lat, zanim nauczył się widzieć w trudnościach nie przeszkody i beznadziejność rzeczywistości, a możliwość stawiania sobie celów i skutecznego ich osiągania.

Nie mając rąk i nóg, stanął na wysokości zadania w pełnym tego słowa znaczeniu. W swojej książce autor sformułował jasne i bardzo ważne zasady życiowe, które pomogły mu pokonać wszelkie trudności. A teraz dzieli się nimi z czytelnikami.

Tom Peters, „Imagine”

Tom Peters, amerykański pisarz i autor popularnych światowych bestsellerów, przedstawia czytelnikom niezwykłą książkę o nowym porządku współczesnego biznesu. Autor w prosty i jasny sposób wyraża nową filozofię, zachęcając nas tym samym do działania.

Wystarczy jeden fragment z tej niezwykłej książki: „Liderom nie wolno mieć złych dni, zwłaszcza w złe dni. W każdej dziedzinie, od handlu po wojnę, przywódcy muszą emanować energią i pewnością siebie, które zmuszają innych do działania w obliczu niebezpieczeństwa.” Na pozór bardzo proste. Ale jednocześnie bardzo złożony.

Brian Tracy, „Wyjdź ze swojej strefy komfortu”

Wśród książek o samorozwoju ta jest na pierwszym miejscu. Została przetłumaczona na 40 języków. Dzięki swojemu arcydziełu Brian Tracy osiągnął światowy sukces. Stał się jednym z wiodących ekspertów w dziedzinie rozwoju osobistego i doskonalenia.

W książce szczegółowo i w przystępnej formie przedstawiono wyniki trzydziestu lat badań nad tym, jak właściwie i efektywnie alokować swój czas. Brian wyjaśnia również, jak skutecznie rozwiązywać złożone problemy, wychodząc poza swoją strefę komfortu.

Bodo Schaefer, „Prawa zwycięzców”

W książce tej autor zebrał wszystkie zasady sukcesu, które sam poznał z własnego doświadczenia, w wyniku długiej i żmudnej pracy. Schäfer mówi: „Choć może się to wydawać dziwne, książka ta dotyczy starych, sprawdzonych w czasie prawd.

Niektóre z nich są dobrze znane wielu osobom, ale często nieużywane. Są wśród nich wypowiedzi, które są nam znane od dekady, a w jedenastym roku nagle z zaskoczeniem odkrywamy, jak głębokie i owocne są to myśli.” Autor mówi dalej: „Mam nadzieję, że „Prawa zwycięzców” poruszą twoją duszę i zainspirują cię do robienia nowych rzeczy”.

Joshua Weitzkin, „Sztuka uczenia się”

Książka jest autobiografią Joshuy Weitzkina, szachisty i mistrza sztuk walki Tai Chi. Joshua wygrał swoje pierwsze mistrzostwa w szachach w wieku 9 lat, a w wieku 28 lat został mistrzem świata w tai chi. Jak więc udało mu się osiągnąć takie szczyty w zupełnie innych dyscyplinach sportowych? Sam Weitzkin nie uważa, że jest najlepszy w szachach czy sztukach walki.

On oświadcza: „Jestem najlepszy w nauce!”. W tej książce dzieli się swoim doświadczeniem, jak można dwukrotnie dotrzeć na szczyt. Przedstawia również swoją teorię i zasady uczenia się. Jego postawa życiowa jest dowodem na to, że każdy sukces i osiągnięcie – aż do poziomu mistrzowskiego – można osiągnąć prowadząc zdrowy tryb życia, mając zdrowe nawyki i będąc zrównoważonym psychicznie. Nie musisz być urodzonym talentem.

Alex Novak, The Book That’s Not There

Jeśli znajdziesz trochę wolnego czasu, przeczytaj tę książkę – twoje życie może się diametralnie zmienić. Autor poleca „Książkę, której nie ma” osobom, które próbują się odnaleźć, mają niezrealizowane marzenia, preferują systematyczny samorozwój; oraz tym, którzy długo odkładają ważne sprawy na później.

To dzieło sztuki, które można opisać jako zestaw narzędzi z mocą rządzenia Twoim życiem. Otrzymasz cenne rady i stopniowo zaczniesz realizować swoje marzenia. Znajdziesz tu wiele żywych przykładów, jasne i konkretne zalecenia, jak stosować je w praktyce. Napisana jest przystępnym i prostym językiem. Nie ma tu zawiłych terminów i zbędnych zwrotów.

Robin Sharma, The Monk Who Sold His Ferrari

To niesamowita historia, która uczy najważniejszych rzeczy w życiu, a jednocześnie sprawia ogromną przyjemność. Czytając ją, zrozumienie sensu tego, co autorka chce przekazać czytelnikowi, jest bardzo łatwe. Fabuła tej książki jest naprawdę fascynująca i ciekawa. A styl pisania jest artystyczny.

Eric Bertrand Larssen, „Bez użalania się nad sobą. Push Your Limits.”

W tej książce znany norweski autor i trener rozwoju osobistego Erik Bertrand Larssen dzieli się swoim bogatym doświadczeniem w osiąganiu sukcesu. Stosując się do jego metod, będziesz w stanie jasno i inteligentnie formułować swoje cele, maksymalizować swój potencjał i bez względu na wszystko osiągać wspaniałe rezultaty. Polecamy również lekturę innej książki autora „On the Limit. Tydzień bez użalania się nad sobą”, który jest uzupełnieniem pierwszego.

Z pewnością nowe formaty informacji, takie jak filmy, wideo, prezentacje są obecnie popularne. Ale książka ta jest nadal klasykiem samorozwoju.
Podziel się swoją ulubioną książką w komentarzach!

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments